Alcoholcontrole: Helft 16-minners heeft slok op
Op het Centraal Station in Eindhoven liepen vrijdagavond aardig wat jongeren van onder de zestien die een slok op hadden. Van de 134 stappers in deze leeftijdscategorie die een blaastest ondergingen, bleek ongeveer de helft (68) te hebben gedronken.
Dat maakte het korps Brabant Zuid-Oost zaterdag bekend. De politie hield de gerichte alcoholcontrole omdat ze zich zorgen maakt over het alcoholgebruik bij deze groep jeugdigen.
Zaterdagavond 27 september is er weer zo'n controle, maar dan op de aanlooproutes naar het Eindhovense uitgaansgebied. De jongeren zijn niet verplicht mee te werken. Als er zware drinkers worden betrapt, zal de politie contact opnemen met hun opvoeders.
Jongeren die worden gecontroleerd krijgen een vragenlijst voorgelegd om daarmee inzicht te krijgen in hun drankgebruik. De politie gaat met de resultaten naar de lokale politiek. „We willen een signaal afgeven. Om het alcoholgebruik onder jongeren te kunnen aanpakken hebben we namelijk meer middelen nodig”, aldus de politie.
Het ontbreekt vooral aan juridische middelen om het drankgebruik bij jongelui aan te pakken, zegt de politie. Een 16-minner mag niet aan een blaastest worden onderworpen als die geen verkeersdeelnemer is. Ook zijn er geen wettelijke mogelijkheden om een boete of een verplicht vervolgtraject op te leggen aan minderjarigen als ze niet zichtbaar onder invloed zijn van alcohol.
Bron: De Telegraaf

Nieuws Alertering